Styl Architektoniczny „Hiszpański Kolonialny”

Budynki są zaprojektowane na wzorach architektonicznych w Stylu Architektonicznym z terenu państw z Ameryki Południowej i Środkowej z okresu od XVI do XVIII wieku pod nazwą: Styl Architektoniczny „Hiszpański Kolonialny” .
Wzory architektoniczne do opracowania tego „nowego” , a zarazem „starego” stylu architektonicznego, zostały głównie zaczerpnięte ze stolic państw z terenu Ameryki Południowej i Środkowej tj.:
Meksyk – stolica Meksyk, Gwatemala – stolica Gwatemala,
Honduras – stolica Tegucigalpa, Salwador – stolica San Miguel,
Nikaraguła – stolica Managua, Kostaryka – stolica San Jose, Panama – stolica Panama, Kolumbia – stolica Bogota, Wenezuela – stolica Caracas, Ekwador – stolica Quito, Peru – stolica Lima, Boliwia – stolica La Paz, Argentyna – stolica Buenos Aires,
Chile – stolica Santiago, Paragwaj – stolica Asuncion, Urugwaj – stolica Montevideo,
Kuba – stolica Hawana, Domikana – stolica Santo Domingo,
Portoryko – stolica San Juan. Wzory do opracowania tego unowocześnionego Stylu Architektonicznego pod wspólną nazwą, łączącą kulturę tych wszystkich wyżej wymienionych państw, które zostały zaczerpnięte z zabytkowych dzielnic ich stolic, i stanowią dużą atrakcję turystyczną dla zwiedzających z całego świata, została nadana wspólna nazwa dla tego Stylu Architektonicznego „Hiszpański Kolonialny” .

Krótka wzmianka historyczna: „Pod koniec średniowiecza i w renesansie, czyli w okresie od XVI do XVIII wieku, Hiszpańscy odkrywcy nowego lądu, który nazwali „America” wraz z nowymi osadnikami Hiszpańskimi, postanowili, że do wybudowania nowych miast, w tak zwanym „Nowym Świecie”, stworzą nowy, ciekawy styl architektoniczny, aby ich nowe miasta były „wzniosłe i tworzyły nowy trend w architekturze w nowym świecie – Ameryce”. Znaczna część tych tak zwanych „starówek – zabytkowych części stolic, wyżej wymienionych państw” została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Nazwa tego nowego stylu architektonicznego „Hiszpański Kolonialny” została nadana w XVI przez Hiszpańskich odkrywców i osadników w „Nowym Świecie – Ameryce”.
Więc nazwa tego stylu została zaczerpnięta przez Biuro Projektowe Architektoniczne „Domy z całego świata” 28-200 Staszów ul. Kościelna 12a, województwo Świętokrzyskie, Polska, mgr inż. Leszek Jackowski, i jest dokładnie taka sama, jak z okresu jego powstania w XVI wieku.

Styl Architektoniczny z Ameryki Południowej i Środkowej, pod nazwą: „Hiszpański Kolonialny” jest to wzór architektoniczny unowocześniony, który w około 70% nawiązuje do starej kultury architektonicznej z państw z Ameryki Południowej i Środkowej z okresu od XVI do XVIII wieku, a w około 30% jest przeprojektowany w nawiązaniu do wzorów architektonicznych z XXI wieku.

Do szybkiego i łatwego wybudowania tych budynków na terenie działki Inwestora została opracowana konstrukcja żelbetowa o nazwie: „SYSTEM ŻELBETOWY PODWÓJNYCH NADPROŻY”.

W swoich prezentowanych projektach, Biuro Projektowe Architektoniczne mgr inż. Leszek Jackowski, 28-200 Staszów ul. Kościelna 12a, opracowało specjalny “SYSTEM ODWADNIANIA TARASÓW ZIELENI”.

Jedynym autorem tego unowocześnionego Stylu Architektonicznego pochodzącego z państw z Ameryki Południowej i Środkowej o starej i już znanej nazwie od XVI wieku: „Hiszpański Kolonialny” oraz konstrukcji żelbetowej o nazwie „SYSTEM ŻELBETOWY PODWÓJNYCH NADPROŻY” jest mgr inż. Leszek Jackowski 28-200 Staszów ul. Kościelna 12a , województwo Świętokrzyskie, Polska.
Biuro Projektowe Architektoniczne „Domy z całego świata”, www.domyzcalegoswiata.pl tel. 15-864-35-51 lub tel. 504-98-57-39.

0 Comments