Styl Architektoniczny Arabski „DUBAJ”

Budynki są zaprojektowane na wzorach architektonicznych zaciągniętych ze Stylu Arabskiego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z miasta „DUBAJ” z nad Zatoki Perskiej z półwyspu Arabskiego.
Wzory architektoniczne do opracowania tego „nowego” , a zarazem „starego” stylu architektonicznego, zostały głównie zaczerpnięte z samego miasta Dubaj.

Styl Architektoniczny Arabski, powstał jako jeden z pierwszych na świecie, już na 1000 lat przed naszą erą i jest znany na całym świecie.
W szybko rozbudowanym, bardzo nowoczesnym mieście Dubaj, projektanci nowoczesnych budynków, zaciągali stare, tradycyjne wzory z architektury Arabskiej, modyfikując je na czasy współczesne XXI wieku. Więc i Biuro Projektowe Architektoniczne „Domy z całego świata” 28-200 Staszów ul. Kościelna 12a, województwo Świętokrzyskie, Polska, mgr inż. Leszek Jackowski w bardzo podobny sposób na bazie starych, tradycyjny wzorów architektonicznych Arabskich, zaprojektowało podobne, ale jednak znacznie różniące się, od współczesnych projektantów miasta Dubaj, swoje odrębne nowe wzory Architektoniczne dla Stylu Arabskiego pod nazwą „Dubaj”.

Krótka wzmianka historyczna: Dubaj jest największym miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, znajdującym się na półwyspie Arabskim, nad Zatoką Perską i w styczniu 2022 roku liczyło 3,48 miliona mieszkańców. Jest to znany na całym świecie ośrodek Światowej Finansjery oraz jeden z największych ośrodków turystyczny na świecie. W 2019 roku, Dubaj odwiedziło około 16,3 miliona turystów. Było to siódme najczęściej odwiedzane przez turystów, miasto na świecie. W mieście znajduje się największy na całym świecie budynek o nazwie Burdż Chalifa ( Burj Khalifa) o wysokości 827,9 metra i posiada 163 piętra użytkowe (a koszt jego budowy wyniósł 1,5 miliarda dolarów) . W tym mieście, a dokładniej mówiąc, w Zatoce Perskiej u wybrzeży Dubaju są sztucznie usypane dwie wyspy w kształcie palm. Oraz w trzeciej lokalizacji u wybrzeży Dubaju, jest usypanych sztucznie, kilkadziesiąt wysp, pod jedną wspólną nazwa „Wyspy Świata” , które mają nazwy, takie same jak państwa na całym świecie. Na tych wszystkich wyspach, zostały wybudowany super nowoczesne budynki mieszkalne, restauracje, hotele i nadziemne metro, oraz Park Wodny “Wild Wadi” itp. W mieście Dubaj występuje bardzo ciekawie rozwiązana komunikacja miejska, tak zwana “architektura drogowa”. Jest tu zaprojektowanych i wykonanych wiele “bezkolizyjnych węzłów drogowych autostradowych” umożliwiających bardzo szybkie i sprawne poruszanie się po Dubaju. Budowa tych dróg szybkiego ruchu, ma ścisły związek z obsługą jednych z największych i najnowocześniejszych trzech Portów Lotniczych “DUBAJ” , “Szardża” i “Dubaj-Al Maktoum” (Dubaj South). W Dubaju znajduje się wiele przedstawicielstw największych światowych firm oraz mają tu swoje rezydencje gwiazdy “Show-buissnesu” z Hollwood z USA.

”DUBAJ” jest to wzór architektoniczny unowocześniony, który w około 70% nawiązuje do starej kultury architektonicznej Arabskiej, a w około 30% jest przeprojektowany w nawiązaniu do wzorów architektonicznych z XXI wieku.

Do szybkiego i łatwego wybudowania tych budynków na terenie działki Inwestora została opracowana konstrukcja żelbetowa o nazwie: „SYSTEM ŻELBETOWY PODÓJNYCH NADPROŻY”.

W swoich prezentowanych projektach, Biuro Projektowe Architektoniczne mgr inż. Leszek Jackowski, 28-200 Staszów ul. Kościelna 12a, opracowało specjalny “SYSTEM ODWADNIANIA TARASÓW ZIELENI”.

Jedynym autorem tego unowocześnionego Stylu Architektonicznego Arabskiego o nazwie „DUBAJ” oraz konstrukcji żelbetowej o nazwie „SYSTEM ŻELBETOWY PODWÓJNYCH NADPROŻY” jest mgr inż. Leszek Jackowski 28-200 Staszów
ul. Kościelna 12a , województwo Świętokrzyskie, Polska, Biuro Projektowe Architektoniczne „Domy z całego świata” , www.domyzcalegoswiata.pl tel. 15-864-35-51 lub tel. 504-98-57-39.

0 Comments