Restauracja Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki 4

Cena:19.000,00 

Zapytaj o projekt
Details

Charakterystyka budynku:

Typ projektu: Wolnostojący
Powierzchnia użytkowa: xX m²
Dach: Czterospadowy
Kąt nach. dachu: 40°
Kubatura: xxx m³

Restauracja Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki 4
Kod firmowy projektu: TZEF-RS-S-4
Numer firmowy projektu: 055

„Restauracja poziomu trzeciego 3” – Projekt opracowany w Europejskim Stylu Architektonicznym “Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki” – „Restauracja Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki 4” , typu: “z kuchnią”.
Średnia Restauracja typu “z kuchnią” trzykondygnacyjna: piwnica, parter i piętro w Europejskim Stylu Architektonicznym “Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki”. Zestawienie powierzchni pomieszczeń:
– piwnica: korytarz 25,69m2, magazyn nr1- 4,65m2, korytarz w szatni personelu 11,12m2, magazyn produktów nr 2 – 5,78m2, szatnie personelu 6,33m2, magazyn bielizny nr 3- 2,55 m2, magazyn nr 4 – 16,46m2, kotłownia+pralnia 10,66m2, WC niepełnosprawnych (zjazd niepełnosprawnych do piwnicy windą) 7,00m2, WC Mężczyzn 5,15m2, WC Damskie 5,18m2, klatka schodowa 16,68m2, winda towarowa 11,25m2, razem piwnica powierzchnia użytkowa 128,50m2;
– parter: zmywalnia naczyń stołowych 4,65m2, kuchnia 18,76m2, bufet 9,15m2, klatka schodowa 16,78m2, winda towarowa 10,17m2, sala konsumpcyjna 57,61m2, wiatrołap 10,17m2, szatnia 6,27m2, razem parter powierzchnia użytkowa 134,62m2; taras konsumpcyjny 13,00m2.
– piętro: zmywalnia naczyń stołowych 4,65m2, kuchnia 18,76m2, bufet 9,15m2, klatka schodowa 16,78m2, winda towarowa 11,22m2, sala konsumpcyjna 75,15m2, razem piętro powierzchnia użytkowa 135,71m2; balkon konsumpcyjny 13,00m2.
Razem powierzchnia użytkowa restauracji: piwnica 128,50m2 + parter 134,62m2 + piętro 135,71m2 = 398,83m2.

Kubatura restauracji 2.236,15m3. Powierzchnia zabudowy 206,44m2, wysokość budynku w kalenicy 9,57m. Potrzebna minimalna powierzchnia działki (tylko pod sam budynek restauracji, nie licząc parkingu) 623,53m2. Minimalne wymiary działki (tylko pod sam budynek restauracji, nie licząc parkingu) szerokość 24,99m i długość 24,95m.  Szerokość budynku restauracji 17,37m i długość budynku 16,27m.
Ze względu na to, że układ pomieszczeń w budynku restauracji został zaprojektowany nie w poziomie, jako restauracja parterowa, a w pionie, jako restauracja trzy poziomowa: piwnica, parter i pierwsze piętro – więc jest to restauracja zaprojektowana na działki budowlane o małej powierzchni, czyli głownie na terenie miast i osiedli miejskich, gdzie jest zawarta i ciasna zabudowa oraz działki są sprzedawane w wysokich cenach i zarazem jest możliwość wciśnięcia zaprojektowanej restauracji (zgodnie z przepisami budowlanymi) pomiędzy inne budynki.
Technologia przygotowywania posiłków: budynek restauracji zaprojektowany “z kuchnią”, na parterze oraz z drugą niezależną kuchnią na pierwszym piętrze. W restauracji tego typu można przygotowywać pełne zestawy obiadowe (zupa, drugie danie oraz deser) np. w  kuchni na parterze dwa rodzaje zestawów obiadowych, a w kuchni na pierwszym piętrze dwa zupełnie inne rodzaje zestawów obiadowych.
W sprzedaży napoje np. piwo, wino, wódka, coca cola, seven up, sprite, woda mineralna, herbata, kawa itp.
Personel restauracji oraz dostawa produktów spożywczych odbywa się po przez wejście od strony piwnicy: korytarz, szatnie dla personelu oraz cztery magazyny. Następnie schodami, albo windą towarową personel wraz z półproduktami żywnościowymi zanosi je do kuchni na parterze i drugiej kuchni na pierwszym piętrze. W piwnicy są WC. Osoba niepełnosprawna do WC w piwnicy zjeżdża windą towarową.

UWAGA: Do klasyfikacji poziomów restauracji Biuro Projektowe Architektoniczne „Domy z całego świata”, przyjęło po uwagę poziom skomplikowania przygotowywanych posiłków w projektowanej restauracji wraz z opracowany pod to układem pomieszczeń oraz ich ilością (opracowanym układem ergonomicznym budynku restauracji, czyli zgodnie z technologią wymaganą przez Sanepid w Polsce), a co za tym idzie również jest to związane z wielkością budynku restauracji.  Biuro Projektowe Architektoniczne „Domy z całego świata”,  opracowało 8 osiem poziomów restauracji. Od pierwszego poziomu 1 do ósmego poziomu 8.
Z czego poziom pierwszy 1 restauracji, oznacza, że jest to restauracja o bardzo prostym procesie technologicznym przygotowania posiłków i prostym procesie obsługi klienta. Natomiast „Restauracja poziomu ósmego 8” oznacza to, że zaprojektowana restauracja jest przeznaczona pod przygotowani bardzo skomplikowanych dań wraz z możliwością noclegu oraz profesjonalną obsługą: kucharze i kelnerzy. Czyli jest to restauracja bardziej „wykwintna” dla bardziej wymagającego klienta.      

Kalkulacja cenowa ryzyka finansowego budowy „Restauracji poziomu trzeciego 3” – „Restauracja Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki 4” , typu: “z kuchnią”.

Ze względu na gabaryty restauracji minimalna wymagana działka budowana pod budowę tej restauracji, jest o powierzchni 6 arów. Przy czym to jest działka na którą wchodzi tylko sam budynek wraz z tarasami konsumpcyjnymi i ma zachowane minimalne odległości od działek sąsiednich. Więc, aby budynek restauracji w pełni spełniał swoje przeznaczenie i podkreślał swoje walory architektoniczne, gastronomiczne oraz był odpowiednio zlokalizowany w stosunku do sąsiednich budynków, zalecane jest kupienie pod budowę tej restauracji działki o powierzchni 10 ary.
Ponieważ budowa takiej restauracji kosztuje około 1.350.000zł, bez względu na jej lokalizacją, więc najważniejszym i najtrudniejszym etapem budowy tego budynku komercyjnego (czyli budynku przynoszącego zyski i utrzymanie dla całej rodziny posiadającej ten budynek oraz jej pracowników) jest znalezienie działki budowlanej o dobrej lokalizacji, oczywiści biorąc pod uwagę dostęp do klienta.
– Najlepszym i najprostszym sposobem do znalezienia sobie działki budowlanej jest budowa restauracji przy już istniejącym parkingu przy drogach tranzytowych, na których poruszają się TIRy i turyści, czyli są to drogi: autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe i wojewódzkie.
– Dobą lokalizacją dla restauracji jest jej budowa przy drodze tranzytowej na obrzeżach każdego miasta.  W tym przypadku można dodatkowo robić imprezy okolicznościowe np. chrzciny, komunie, stypy, osiemnastki, imieniny, urodziny, sylwestry noworoczne, andrzejki oraz bankiety firmowe dla pracowników, itp.
– Dobrą lokalizacją dla restauracji, jest jej budowa w miastach turystycznych np. Zakopane, Krynica Górska, Sopot, Rabka, Karpacz, Świnoujście, Władysławowo, itp.
– Dobrą lokalizacją dla restauracji jest również budowa jej w dużym miasta przemysłowych np. Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Szczecin, itp.

Nie zaleca się kupowania działki taniej w nie atrakcyjnym miejscu, bez tak zwanego „dobrego dostępu do klienta”, gdyż wówczas nie ma możliwości uzyskania żadnych racjonalnych korzyści finansowych z prowadzenia owej restauracji. Więc za działkę lepiej jest zapłacić więcej pieniędzy i mieć konkretne zyski, gdyż budowa restauracji bez względu na lokalizację działki zawsze kosztuje 1.350.000zł. A restauracja jest budynkiem komercyjnym (zarobkowym, dochodowym), a nie budynkiem mieszkalny.

Do kalkulacji ryzyka finansowego inwestycji związanej z budową „Restauracji Dubaj 4” – „Restauracja poziomu trzeciego  3” przyjęto lokalizacją w centralnych częściach Warszawy.
Podstawową pozytywną zaletą tej „Restauracji Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki 4” jest to, że nie jest ona zaprojektowana i budowana w „poziomie”  jako budynek parterowy i w związku z tym zachodzi konieczność kupowania dużej i drogiej działki budowlanej, tylko jest zaprojektowana jako restauracja trzy-kondygnacyjna (piwnica, parter i piętro) czyli w „pionie” i wymaga kupienia działki tylko o powierzchni 10 arów. A więc ten typ restauracji jest idealny do jej budowania w każdym mieście, a zwłaszcza w dużym mieście.


Do oszacowania kosztów przyjęto działkę o powierzchni w centralne części Warszawy z dobrym dostępem do klienta o powierzchni  10 arów w cenie po 35.000zł za jeden ar.
10 arów x 35.000zł/ar = 350.000zł
Wartość zakupionej działki pod budowę restauracji wynosi  350.000zł.

Ze względu na układ architektoniczno-konstrukcyjny budynku (każda kondygnacja jest o pełnej wysokości 3,10m, do wyceny budowy budynku restauracji przyjęto oraz ceny Warszawskie przyjęto:
– piwnica                 128,5m2  x  3.200zł/m2   =       411.200zł
– parter                   135m2     x  3.700zł/m2   =       499.500zł
– piętro                   136m2    x  3.700zł/m2   =         503.200zł
– mała winda towarowa                             =          120.000zł
Budowa restauracji:                                  =       1.533.900zł

 

Cały „szacowany” koszt budowy restauracji wraz z zakupem działki to 1.533.900zł  +  350.000zł  =  1.883.900zł.  Jest to kwota jaką powinien mieć inwestor na budowę projektowanej przedmiotowej restauracji wraz z zakupem pod nią działki budowlanej.

UWAGA:  Słowo „szacowany” koszt budowy restauracji oznacza to, że: ostateczny koszt budowy restauracji zależy od jakości zastosowanych przy budowie restauracji materiałów budowlanych. A więc od ceny zastosowanych materiałów  wykończeniowych. Rozpiętość cenowa materiałów wykończeniowych sprzedawanych w polskich hurtowniach budowlanych, jest o rozpiętości pomiędzy najtańszym produktem, a najdroższym produktem nawet trzykrotna, np. płytki ceramiczne, można kupić w cenie 40zł/m2  , a również można płytki kupić za cenę 120zł/m2  .
Prace wykończeniowe stanowią 50% kosztów całej budowy.
Koszt budowy budynku restauracji, również zależy od stawek roboczo-godziny za jakie robotnicy wybudują budynek. Stawki te są różne, w zależności od rejonu Polski.  Do oszacowania kosztów budowy restauracji przyjęto stawki z terenu województwa Mazowieckiego.

Zarobek (zyski) jaki można osiągnąć z tej „Restauracji Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki 4” –  „Restauracja poziomu trzeciego  3”, przyjęto szacunkowo:
– średnia cena objadu  70zł – zarobek na czysto 20zł
– średnia cena śniadania 30zł – zarobek na czysto 10zł
– średnia cena kolacji 30zł – zarobek na czysto 10zł

Wyliczenie maksymalnej ilości klientów jakie może obsłużyć „Restauracji Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki 4” –  „Restauracja poziomu trzeciego  3”. Przyjęto, że jeden klient restauracji zajmuje w niej powierzchnię w sali konsumpcyjnej  3m2  na jednego klienta. Czyli:
– sala konsumpcyjna na parterze jest o powierzchni konsumpcyjnej:
57,61 m2   :  3 m2 (na jednego klienta)  =  19,20 klientów
do analizy przyjęto 20 klientów w restauracji na parterze.

– sala konsumpcyjna na piętrze jest o powierzchni konsumpcyjnej:
75,15 m2   :  3 m2 (na jednego klienta)  =  25,05 klientów
do analizy przyjęto 24 klientów w restauracji na piętrze.

Do kalkulacji przyjęto, że klient średnio je posiłek jedną godzinę.
A więc w ciągu 16 godzin (czyli w ciągu jednej doby) w restauracji może maksymalnie może przebywać:
– na parterze  20klientów  x  16godzin  =  320klientów na jedną dobę
– na piętrze    24klientów  x  16godzin  =  384klientów na jedną dobę

– Przyjęto, że w „Restauracji – Pizzernia”  na parterze podaje się tylko: pizza, kebab, zapiekanka,
hot-dog, hamburger oraz piwo, coca-cola, seven up, sprite, itp.
Cena piwa       10zł  za  0,5 litra   –  zysk 5zł
cena pizza       30zł                         –  zysk 12zł

Założono, że średnio do „Restauracji – Pizzernia”  na parterze przyjdzie 12 klientów na jedną godziną przez 16 godzin w ciągu całego dnia:
12klentów  x  16godzin  = 192 – klientów na jedną dobę
którzy zjedzą po pół pizza – czyli zysk po 6zł od każdego klienta i każdy klient wypije po 2 piwa – czyli zysk 2 x 5zł = 10zł, czyli:
192(klientów)  x      6zł (pół pizzy)                  =      1.152zł zysk na jedną dobę
192(klientów)  x  10zł (dwa piwa 0,5litra)   =      1.920zł zysk na jedną dobę
Razem                                                                =     3.072zł  zysk na jedną dobę

–  Założono, że średnio do „Restauracji – objadowej”  na piętrze przyjdzie 14 klientów na jedną godziną przez 16 godzin w ciągu całego dnia:
14klentów  x  16godzin  =  224 – klientów na jedną dobę

na śniadanie  (które jest podawane w godzinach od 8:00 do 11:00) przyjedzie
3godziny x 14klientów na jedną godzinę   =  42 klientów na dobę
42 klientów  x 10 zł (zysk) = 420zł – zysk na dobę

na objad  (który jest podawany w godzinach od 11:00 do 17:00) przyjedzie
8godziny x 14klientów na jedną godzinę = 112kilentów na dobę
112 klientów  x 20 zł (zysk) = 2.240zł – zysk na dobę

na kolację  (które jest podawane w godzinach od 17:00 do 24:00) przyjedzie
7godziny x 14klientów na jedną godzinę   =  98 klientów na dobę
98 klientów  x 10 zł (zysk) = 980zł – zysk na dobę

Codzienny zysk jaki może osiągnąć projektowana „Restauracji Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki 4” –  „Restauracja poziomu trzeciego  3” na piętrze:
–  śniadanie dla       42 klientów      –     420zł zysk na dobę
–  objady dla         112 klientów      –    2.240zł zysk na dobę
–  kolacja dla         98 klientów       –        980zł zysk na dobę
                        Razem                       –     3.640zł zysk na jedną dobę

Codzienny zysk jaki może osiągnąć projektowana „Restauracja Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki 4”  –  „Restauracja poziomu trzeciego  3” na parterze Pizzernia:

192(klientów)  x      6zł (pół pizza)                  =      1.152zł zysk na jedną dobę
192(klientów)  x  10zł (dwa piwa 0,5litra)   =      1.920zł zysk na jedną dobę
Razem                                                                =     3.072zł  zysk na jedną dobę

 

Razem codzienny zysk jaki może osiągnąć projektowana „Restauracja Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki 4”  –  „Restauracja poziomu trzeciego  3” na parterze „Restauracja Pizzernia i na piętrze „Restauracja objadowa”:
 3.072zł  zysk na jedną dobę    +    3.640zł zysk na jedną dobę   =  6.712zł zysk na jedną dobę       

Zysk na jeden miesiąc:
30 dni x 6.712zł zysk na dobę  = 201.360zł  – zysk na jeden miesiąc

Zysk na jeden rok:
12 miesięcy x 201.360zł zysk na miesiąc = 2.416.320zł  – zysk na jeden rok

Połowa zarobionych pieniędzy w restauracji – 2.416.320zł  : 2 = 1.208.160zł,   czyli kwota 1.208.160zł  jest przeznaczona na co miesięczne wypłaty dla pracowników i właściciela restauracji .
Liczba zatrudnionych pracowników, przy założeniu że restauracja pracuje na dwie zmiany, czyli 16godzin:
w restauracji na parterze 3 pracowników x 2 zmiany =      6 pracowników
w restauracji na piętrze 4 pracowników x 2 zmiany =        8 pracowników
Razem w restauracji pracuje                                                14  pracowników

W przypadku zatrudnienia 14 osób w restauracji (gdyż przyjęto, że restauracja jest czynna 16 godzin na dobę w godzinach od 08:00 do 24:00, a więc jest to praca dwuzmianowa, po 7 pracowników na jednej zmianie)
wychodzi średnia wypłata brutto na osobę: 1.208.160zł  : 12 miesięcy = 100.680zł (wypłaty miesięczne dla 14  pracowników).
100.680zł : 14 osób = 7.191zł – jest to miesięczna wypłata brutto dla każdego z 14 pracowników.
4.890zł  – jest to miesięczna wypłata netto dla każdego z 14 pracowników.

Pozostała zarobiona kwota, w wysokości 1.208.160zł  stanowi tylko wyłączny zysk dla właściciela restauracji i tworzy ona stopę zwrotu dla nowo-wybudowanej restauracji.

Wyliczenie stopy zwrotu inwestycji:
– roczny zysk restauracji, który ma tylko właściciel restauracji – 1.208.160zł
– koszt budowy restauracji wraz z zakupem działki                    –  1.695.500zł

Stopa zwrotu restauracji =  1.883.900zł / 1.208.160zł   = 1,559 lata

Cała inwestycja polegająca na zakupie działki budowlanej i budowie restauracji zwróci się właścicielowi restauracji po półtora roku , a dokładniej pisząc po 19 miesiącach.

Inwestycja, która zwraca się po półtora roku w 100% – to znaczy, że jest to bardzo dobra inwestycja.

Za dobre inwestycje biznesowe uważa się takie, które zwracają się w 100% w przedziale czasowym od 5 lat do 10 lat. Zazwyczaj budynek po 10 latach użytkowania wymaga lekkiego remontu.

Ostania bardzo ważna uwaga: Najważniejsze jest kupienie działki o dobrej lokalizacji z dobrym dostępem do dużej ilości klientów, nawet kiedy za nią się więcej zapłaci,  gdyż głównie to gwarantuje sukces nowej inwestycji w tym biznesie. Jeśli wybuduje się budynek restauracji w złej lokalizacji, to wówczas jest go bardzo trudno komukolwiek sprzedać. Absolutnie nie należy budowanie restauracji (budynek komercyjny – zarobkowy) traktować jak budowę domu mieszkalnego jednorodzinnego, czy bloku mieszkalnego wielorodzinnego.  

Rzut parteru

Minimalny wymiar działki

Dodatkowe informacje
 • Dostępność projektu:

  Projekt w przygotowaniu

 • Styl architektoniczny:

  „Tradycyjny Zamkowy Europejski Francuzki”

 • Typ:

  Zwykłe

 • Wielkość:

  Średnie

 • Zabudowa:

  Wolnostojące

 • Numer firmowy projektu:

  55

 • Kod firmowy projektu:

  TZEF-RS-S-4

 • Kategorie: ,

Copyright © 2022 domyzcalegoswiata.pl

Biuro projektowe wysyłkowe gotowych projektów budowlanych
na terenie całej Polski za pośrednictwem kuriera pocztowego